Оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу” (версія 2.1.9.2)

18 лютого 2021 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу” (версія 2.1.9.2)

У новому релізі:

Облік військового збору

 • У зв’язку з введенням з 2021 р нової форми звіту “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на Користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску” змінена схема обліку військового збору. Тепер сума військового збору повинна враховуватися окремо для кожного виду доходів ПДФО.
 • У довіднику “Види доходів ПДФО” для кожного оподаткованого виду доходу вказується відповідний йому окремий вид доходу військового збору.
 • Необхідні дії після оновлення релізу
  • Якщо в довіднику “Види доходів ПДФО” використовуються додані самостійно оподатковувані види доходів ПДФО слід для кожного з них створити і вказати свій вид доходу військового збору.
  • Якщо до оновлення релізу відбувалося нарахування будь-яких оподатковуваних доходів крім заробітної плати (код доходу ПДФО 101) за 2021 рік – слід перерахувати і перепровести відповідні документи і скасувати проведення, перенаповнений і перепровести документи виплати таких доходів.

Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ

 • У зв’язку з тим, що в новій формі звіту дані по ПДФО будуть заповнюватися окремо по кожному місяцю звітного кварталу документ “Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ” починаючи з 1 кварталу 2021 р слід заповнювати окремо за кожен місяць кварталу.

Розрахунок середньої заробітної плати

 • Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р №1213 “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 08 лютого одна тисяча дев’ятсот дев’яносто п’ять р. №100” оновлений механізм розрахунку середньої зарплати. Зміни стосуються визначення розрахункового періоду, врахування премій при обчисленні середньої заробітної плати, а також формули розрахунку середнього заробітку в разі відсутності нарахувань в періоді розрахунку.
 • Змінений порядок розрахунку середнього заробітку застосовується для документів ( “Нарахування відпустки працівникам організацій”, “Оплата за середнім заробітком”) в залежності від дати початку події (починаючи з 12.12.2020 р включно).

Дії після оновлення релізу

 • Рекомендується перерахувати і перепровести документи оплати за середнім заробітком з датою початку події після 12.12.2020 р, якщо відбувалося нарахування премій хоча б за один з місяців розрахункового періоду.
 • Важливо! Базовий період премії залежить від показника «Вид премії», зазначеного у вигляді розрахунку «Премія». Для коректного розрахунку премій рекомендуємо призначати премії документом «Введення відомостей про планові нарахування та утримання».
 • Призначення працівникам доплат фіксованою сумою (в тому числі премій) можливо документом «Реєстрація разових нарахувань працівникам організацій».

Звіт з праці 1-ПВ (місячна форма)

 • Відповідно до наказу Держстату України від 17.06.2020 р № 179 реалізована нова форма звіту державного статистичного спостереження Звіт з праці 1-ПВ (місячна).

Звіт по Єдиному соціальному внеску

 • Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 05.11.2020 р № 670 реалізована нова форма звіту по єдиному соціальному внеску.

Звіт № 1-зерно (місячна)

 • Відповідно до наказу Держстату України від 28.01.2020 р № 66 реалізована нова форма звіту державного статистичного спостереження № 1-зерно (місячна форма)

Замовити оновлення програми